סטודנטיות וסטודנטים יקרים,

הננו עומדים לפני סיום כהונת מועצת הסטודנטיות והסטודנטים החמישית והליך הבחירות לקראת מועצת הסטודנטים החמישית של האוניברסיטה הפתוחה. הרשו לנו בעת זו לחלוק עמכם מעט מהפעילות ולהזמין אתכם לבוא ולקחת חלק בתכנון, עיצוב ואישור פעילויות כאלו ואחרות. במהלך כהונת המועצה הנוכחית, האגודה בראשות לילך חייבי מנחם, צעדה קדימה וביצעה מספר מהלכים חשובים ובהם: האגודה שמה לה כמטרה את המחויבות החברתית שלנו לנתינה ומעורבות בחברה ובקהילה. על כן אנו מקדמים לאורך כל השנה פרויקטים לקהילה, שבסופם אתם, הסטודנטים מקבלים מלגות על כך - כך הקמנו את פרויקט "שישי שמח" לפעילות התנדבותית בבתי חולים, כך המשכנו את פרויקט ‘זכור וכבד' (התנדבות עם ניצולי שואה) ועוד.
האגודה שמה לה לדגש גם לקדם שוויון חברתי, קיימה סמינרים להעצמה נשית והקימה את פרויקט "רוצים שינוי" שבמרכזו ארגון מסעות תוכן של סטודנטים לחוץ לארץ. עוד היה חשוב להנגיש את אירועי התרבות לכל הורחבו "ימי הסטודנט" לכל רחבי הארץ ואיתם גם מסיבות שונות לאורך השנה, כמו מסיבות חנוכה, פורים, ימי עצמאות ועוד. הרחבנו את פעילות מועדון "או"פל'ה" לסטודנטים הורים ובשיאה קעיום יום סטודנט מיוחד להורים וילדים שבו לקחו חלק מאות משפחות. בנוסך כמובן, נמשכו הפעילויות שהפכו למסורת באגודה כמו מסעות לפולין, סיורי סליחות וסיורים נוספים, השתתפות ביום המעשים הטובים ועוד.
כחלק משיפור השירות וחווית הלימודים לתואר של הסטודנטים, לקחנו על עצמנו את האחריות לפעילות השוטפת ותפקוד הקפיטריות בחלק ממרכזי הלימוד המרכזיים. נמשכה פעילויות המועדונים כמו מועדון מוד"ל האו"ם, מודון הדיבייט, הנדל"ן ועוד.
ישנם עוד פרויקטים ופעולות חדשות רבות, שקצרה היריעה מלהרחיב. כמו כן, המשיך והתרחב הטיפול בנושאים שוטפים: פניות שלכם/ן, חלוקת ה"פינוק השנתי", תגלית, , הרצאות, מלגות בכלל ומלגות לחיילי/ות המילואים בפרט. נמשך גם הייצוג השוטף בוועדות המשמעת של האוניברסיטה וכן הפעילות בסנאט ובמועצת האוניברסיטה הפתוחה. טופלו בעיות אקדמיות ומנהלתיות רבות ונפתחו מספר רב של קבוצות מרתונים והכשרות מקצועיות לסטודנטים. כעת הגיעה השעה להעביר את השרביט לדור הבא של הסטודנטים/יות. שנתיים של פעילות הוא זמן המאפשר יצירת הזדמנויות להשפיע ולקחת תפקיד משמעותי בקידום והתפתחות אגודת הסטודנטיות והסטודנטים הגדולה בישראל..
לקראת סיום, נודה גם לגבריאל בן חיים, נשיא המועצה,על ניהול ביד רמה של כל ישיבה וישיבה ויחס חם, סבלני ומקצועי בכל פניה ובקשה מהגורמים סביב.

שלכם,

מועצת הסטודנטיות והסטודנטים החמישית של האוניברסיטה הפתוחה.